naruto-world-mania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Cele mai tari anime-uri!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 [Sondaj]O fantoma -inspirat putin

In jos 
5 participan?i

Ce fel de fic-uri va plac?
1.Fic-uri HORROR
[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_lcap25%[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_rcap
 25% [ 2 ]
2.Fic-uri de aventura
[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_lcap50%[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_rcap
 50% [ 4 ]
3.Fic-uri Cu final fericit/trist
[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_lcap25%[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_rcap
 25% [ 2 ]
4.Fic-uri dramatice/amuzante
[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_lcap0%[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
5.Mi-e indiferent
[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_lcap0%[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
5.Nu imi plac fic-urile
[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_lcap0%[Sondaj]O fantoma -inspirat putin I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 8
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Ino
Ajutorul Hokagheului
Ajutorul Hokagheului
Ino


Mesaje : 75
Data de înscriere : 20/05/2008

[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Empty
MesajSubiect: [Sondaj]O fantoma -inspirat putin   [Sondaj]O fantoma -inspirat putin Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 4:42 pm

Voi pune un fic pe care l-am pus si pe alt site...
Cap.1

Cap. 1
Bantuita ?



Se trezi , se uita in jur , peste tot.O mangaia cu mana care nu se poate simti;cu mana e fantoma.Acum , nu mai era nimic.Oare cine putea sa -i tulbure sufletul?O alta fantoma?Mai ales ca ea e moarta de 5 ani....din incendiul acela .Abea dupa cei 5 ani si-a dat seama cand a vazut ca familia ei nu mai era si casa era renovata si ...mainile ii treceau prin alte obiecte.Dar acuma cand locuieste intr-o casa bantuita cine mai poate sa-i tulbure linistea...cine?
Era acum 5 ani.Avea de abea 8 ani....Avea un cosmar.Credea ca moare arsa intr-un incendiu .Acoperisul ardea in flacari care se intindeau pana pe tapet....Apoi se trezi si zise ca u era adevarat.Era vacanta.Le trimitea scrisori prietenilor si nu ii raspundeau.Apoi brusc se muta o alta fata langa ea .Fata aceea Diane(asa o chema)zicea ca e la scoala John-the prince , aceeasi scoala cu Emma .Si Emma nu-i cunostea prietenii si nici invers.A doua zi cand Diane cazu Emma , imbracata ca de obicei in tricoul verde si pantalonii maroni se duse so o ridice.Insa ceva se intampla.Mainile Emmei treceau prin ale Dianei .Emma avea de mult suspicii asupra faptului ca Diane era fantoma insa cand se duse acasa dupa acest incident afla ca ea era o fantoma.Asta de cand le auzi pe doamna Brows si o vecina vorbind despre casa ei care era nelocouita bantuita!Cand se duse in casa casa era renovata fara familia ei in ea si fara mobila.Un cosmar real deci....Insa acuma cad era s ea fantoma , cand era in lumea sufletelor negre nevinovate cine o bantuia cine???
Nu avea cine.Se uita inca o data in jur ca sa isi dea seama ca nu e nimeniin jur si se urca in pat.Tocmai cand sa-si puna si piciorul stang in pat si sa-si traga paturape ea,adevarul iesi la iveala.O voce de barbat o striga...."Emma...Emma...vino la mine Emma....tu esti o FANTOMA ca mine vino la mine...Emma.....Vreausufletul tau ...Emma....Vreau sa...."
Cine eshti??Tipa fata disperata.Si atunci barbatul iesi la iveala.....



Va urma cap.2 in curand maine...




Aceasta este Emma [Sondaj]O fantoma -inspirat putin ANimegirlpunk1



Aceasta este Diane:[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Beauty



Acesta este barbatul Fantoma:cel din dreapta:[Sondaj]O fantoma -inspirat putin 386985672_a029545f61
Sus In jos
Ino
Ajutorul Hokagheului
Ajutorul Hokagheului
Ino


Mesaje : 75
Data de înscriere : 20/05/2008

[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Empty
MesajSubiect: Re: [Sondaj]O fantoma -inspirat putin   [Sondaj]O fantoma -inspirat putin Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 4:43 pm

Barbatul fantoma din imagine este de fapt L din Death Note dar asta e las poza asta!
Sus In jos
Hinata
Student
Student
Hinata


Mesaje : 41
Data de înscriere : 17/05/2008

[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Empty
MesajSubiect: Re: [Sondaj]O fantoma -inspirat putin   [Sondaj]O fantoma -inspirat putin Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 3:46 pm

e infricosatoare affraid
Sus In jos
Ino
Ajutorul Hokagheului
Ajutorul Hokagheului
Ino


Mesaje : 75
Data de înscriere : 20/05/2008

[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Empty
MesajSubiect: Re: [Sondaj]O fantoma -inspirat putin   [Sondaj]O fantoma -inspirat putin Icon_minitimeDum Mai 25, 2008 8:17 am

Hai hinata ca nu e chiar asa de HORROR!!
Sus In jos
Sakura
Hokaghe
Hokaghe
Sakura


Mesaje : 135
Data de înscriere : 29/03/2008
Varsta : 27

Foaie de personaj
Foaie de personaj:

[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Empty
MesajSubiect: Re: [Sondaj]O fantoma -inspirat putin   [Sondaj]O fantoma -inspirat putin Icon_minitimeMier Mai 28, 2008 7:20 pm

Dar voi ce ati votat?Eu am votat triste/fericite.
Sus In jos
http://whiteanimeworld.3xforum.ro/
Hinata
Student
Student
Hinata


Mesaje : 41
Data de înscriere : 17/05/2008

[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Empty
MesajSubiect: Re: [Sondaj]O fantoma -inspirat putin   [Sondaj]O fantoma -inspirat putin Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 8:52 pm

puf nu mai tin minte Question
Sus In jos
Naruto Uzumaki
Student
Student
Naruto Uzumaki


Mesaje : 44
Data de înscriere : 24/05/2008

[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Empty
MesajSubiect: Re: [Sondaj]O fantoma -inspirat putin   [Sondaj]O fantoma -inspirat putin Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 9:25 pm

soopper astept next..
Sus In jos
sasuke uchiha
Student
Student
sasuke uchiha


Mesaje : 27
Data de înscriere : 04/06/2008
Varsta : 27

Foaie de personaj
Foaie de personaj:

[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Empty
MesajSubiect: Re: [Sondaj]O fantoma -inspirat putin   [Sondaj]O fantoma -inspirat putin Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 2:20 pm

eu am votat aventura Razz [Sondaj]O fantoma -inspirat putin 4z9e3v10
Sus In jos
Sakura
Hokaghe
Hokaghe
Sakura


Mesaje : 135
Data de înscriere : 29/03/2008
Varsta : 27

Foaie de personaj
Foaie de personaj:

[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Empty
MesajSubiect: Re: [Sondaj]O fantoma -inspirat putin   [Sondaj]O fantoma -inspirat putin Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 11:50 am

Mie imi plac mult dramele!Eu nu am facut aproape niciodata fic-uri cu happy end...
Dar nu mai vine continuarea, asa ca ma gandesc ca Ino nu s-ar supara daca as pune-o eu...


Cap.2
Barbatul dispare si apoi reapare avand discutii cu
Emma




-Emma....Emma....vino s afacem schimb de suflete....!continua barbatul
-Ah...pleaca nu vreau!Nu....!!!Ajutor!!!tipa Emma
Nu o auzea decat barbatul .Ea era fantoma si nu o vedea si auzea nimeni.
Barbatul o striga in continuu insa in soapta ca sa nu i se dezvaluie vocea.Era urat pentru Emma.
Ea isi puse mainile la ochi ca sa nu ii mai vada chipul cel negru in intunericul sumbru.Si nici numai vroia sa auda de el.
Isi lua mainile de la ochi sa se mai uite inca o data la el sa isi dea seama ca nu poate fii un adevarat om..Ci doar fantoma pe are presupunea el ca era.
Insa ....disparuse!Nicio urma ca sa arate ca ar fii fost in casa bantuita si sumbra nu era.Ceasul arata ora 3:45 dimineata acuma.Emma se culca.Cosmaruri peste cosmaruri erau in mintea ei.
Se trezi pe la 9:00.Lua micul dejun in dimineata luminoasa si se duse in sufragerie.Casa era mare si avea o mobila abandonata de fostii stapani care au plecat cand au aflat ca aceasta casa este bantuita de nsite fantome.Asa suna povestea :acesti oameni abia se mutasera si casa nu era deloc asa.Aflasera ca aici murisera in parul in acre dormeau ei un sot si o sotie .Cum?Din cauza unei tigari.Stiu suna banal.Luase foc doar camera lor.Asa suna povestea.Acum in bucataria din casa intunecoasa se afladoar un frigider o masa si un aragaz , o usa care duce afara si niste perdele .
In sufragerie era o canapea .Vis-a-vis de canapea se afla un televizor.Urma un hol mare si lung cu un covor rosu pe parchet si 3 camere libere.Acolo intr-una din ele era o biblioteca si un birou.Urma etajul 1.Erau 2 dormitoare.2 ale celor 2 copii ai lor care au plecat din casa cand au auzit de bantuiala parintilor lor si ina 0 camera langa aceste 2 dormitoare care era baia principala.Jos nu erau bai.La urmatorul etaj erau 2 dormitoare.Camera parintilor si o camera pe care si-o amenajase Emma cu mobila din pod.
La urmatorul etaj era o mansarda folosita pe post de pod.
Casa era destul de mare si Emma era destul e fericita ca avea un acoperis deasupra capului si ca nu mai traia nimeni acolo.Insa era ceva...barbatul acela...ii tulbura linistea pe care si-o dorea dupa cei 5 ani.
Aceasta este casa:[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Horror_house-1
Se facuse ora 4:00.Se dusese prin parc.Cand se intorsese lumina de la camera ei era aprinsa .Se sperie putin.Barbatul statea pe scaunul fetei si nu zicea nimic.Decat o striga....
-Emma....
-Cine esti?Cum te numesti?Ce vrei de la viata mea?!?intreba exasperata fata.
-Emma...eu sunt salvarea vietii tale...daca imi dai sufletul tau....!
-Am zis sa imi zici cine esti!!!cum te numesti?
-Nu am nume ....dar mi se zice Ingerul mort....
-.....Ce???Asta nu e nume!
Lumina se stinse .El disparu.Emma se dusese sa doarma.Maine era o noua zi.
Sus In jos
http://whiteanimeworld.3xforum.ro/
Continut sponsorizat





[Sondaj]O fantoma -inspirat putin Empty
MesajSubiect: Re: [Sondaj]O fantoma -inspirat putin   [Sondaj]O fantoma -inspirat putin Icon_minitime

Sus In jos
 
[Sondaj]O fantoma -inspirat putin
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [Sondaj]Diverse fan arturi
» Raspundeti la acest sondaj!
» Raspundeti la acest sondaj!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
naruto-world-mania :: Alte zone :: Fan zone :: Fan Fiction-
Mergi direct la: